Kvepalų klasifikacija

Dažniausiai žmonės kvepalus klasifikuoja pačiu paprasčiausiu principu – saldūs, gaivūs arba aštrūs. Tačiau kvepalų pasaulyje viskas vyksta kiek kitaip ir yra daugiau bei įvairesnių klasifikacijų.

Dažniausiai pastebime ant pačių kvepalų buteliukų sužymėtas raides, kurios užšifruoja kokią dalį kvepalų sudaro kvapiosios medžiagos, o kokią alkoholis. Dažniausiai sutinkami trumpiniai yra šie: PP, EDP, EDT, EDC. Ką slepia šios raidės?

PP (pure parfum) – savo sudėtimi dar vadinami gryniausiais kvepalais, nes juos sudari iki 40 procentų kvapiųjų  medžiagų, o likusi dalis – alkoholis. Tokie kvepalai užpurškus ant odos laikosi ilgiausiai, bei pasižymi itin intensyviu aromatu. Žinoma, atitinkamai jų kaina taip pat išsiskiria, nes kvepalų gaminimo kaštai yra nepalyginus didesni.

EDP (eau de parfum) – dar vadinamas kvapusis vanduo. Kvapiųjų medžiagų santykis su alkoholiu jau mažesnis (kvapiosios medžiagos sudaro iki 25 procentų kvepalų sudėties.

EDT (eau de toitette) – tuoletinis vanduo. Kvapiosios medžiagos sudaro iki 20 procentų kvepalų sudėties

EDC (eau di colagne) – arba paprasčiau  – odekolonas. Į odekolono sudėti įeina mažai kvapiųjų medžiagų, vos 2-5 procentai, visa kita – alkoholis. Tačiau būtent dėl tokios sudėties odekolonams dažniausiai pasirenkami itin intensyvūs kvapai pvz.:citrusas, šipras ir t.t

Kvepalai yra klasifikuojami ne tik, pagal kvapiųjų medžiagų ir alkoholio santykį. Jie taip pat yra skiriami pagal savo sudėtines kvapiasias medžiagas, t. y. Iš kur tie kvapai išgaunami:

Hesperidai – taip parfumeriai skiria kvepalus, kurie yra išgaunami iš vaisių (apelsinų, citrinų ir t.t.). Šie kvapai dažniausiai naudojami vyriškiems bei moteriškiems odekolonams gaminti, nes pasižymi itin stipriu, intensyviu aromatu.

Gėliniai – šie kvepalai išgaunami iš įvairiausių gėlių: rožių, jazminų, pakalnučių ir t.t., ko gero nieko nenustebins, kad būtent gėlių pagrindu kuriami kvepalai patys populiariausi ir karaliauja kvepalų pasaulio rinkoje.

Papartiniai –  tai kvapai išgaunami iš medienos, levandos, bergamotės ir kitų kvapų. Kad ir kaip būtų keista – tačiau su pačiu paparčiu neturi visiškai nieko bendro.

Žinant kvepalų sudėti – lengviau išsirinkti, bei žinosite ko galima tikėti iš kvapo, kiek ilgai jis išliks ant odos. Tad šie užšifruoti kvepalų kodai gali pasitarnauti ne tik patiems parfumeriams, bet ir kvepalų mylėtojams.